DIETA ŠITÁ NA MIERU- NÁVOD

INDIVIDUALIZOVANÁ STRAVA

Ak ste sa dostali až k testovaniu IGG protilátok proti strave, pravdepodobne máte dlhodobé zdravotné problémy a najma problémy s trávením. Ja ich nazývam "krehké trávenie".

Dúfam, že po počiatočnom strese z eliminácie potravín ste nabehli na aký-taký bežný denný režim a otázku náhrady stravy za potraviny máte aspon čiastočne zodpovedanú. 

Takže ideme ďalej... skúsme sa pozrieť na zloženie stravy s nadhľadom...

Každý sme iný, každý máme iný "hardware i software". Preto aj ideálne palivo pre každého z nás nie je rovnaké. Ako tak sa síce dá chodiť na hocijakom palive, ale náš stroj- naše telo vtedy nefunguje efektívne, hladko, bez problémov... AK máte pekné auto, asi mi dáte za pravdu, že nekupujete " zlý benzín".

Najvačší problém individualizovanej diéty pri zdravotných problémoch je, že nestačí jedna jednoduchá rada. napr. vynechajte mlieko...

Ideálna individualizovaná strava je ako skladačka.

Nie je to nič zložité, treba len rešpektovať jednoduché pravidlá. Tých ravidiel je síce viac, ale dávajú spolu zmysel. Snažila som sa ich usporiadať. Vytvorila som si  skladačku pravidiel, ktoré sa dajú použiť pre zdravých ľudí i pacientov s individuálnymi tráviacimi problémami. To znamená, že by sme mali okrem svojich "špeciálnych" pravidiel, napríklad eliminácie konkrétnych potravín  dodržiavať aj základné rady a pravidlá.

"Zdravá"  strava je totiž podľa mňa najma prirodzená a jednoduchá...

 

Súbory na stiahnutie

videonávod k PFD materiálu Dieta šitá na mieru